25 Ağustos 2015 Salı

Kitap Yorumu - Safkan / Jennifer L. Armentrout ( Melez Sözleşmeleri 2 )


Sayfa Sayısı: 412

Baskı Yılı: 2014
Dili: Türkçe
Yayınevi: DEX


Arka Kapak

Bir yanda ihtiyaçlar. Bir yanda kader...

Doğaüstü bir yaratık olmak tam olarak muhteşem bir şey değil; özellikle her gittiğin yere "diğer yarının" da gittiği düşünülürse. Seth, eğitimde, ders dışında ve hatta yatak odasında Alexandria'yla birlikte ve bu hiç de eğlenceli değil. Aralarındaki bağın kabuslardan uzak kalmak gibi faydaları da var ama Alex'in safkan yasak aşkı Aiden'a olan hisleri üzerinde hiçbir etkisi yok. Ya da Aiden'ın onun için feda edecekleri üzerinde.

İblisler binayı istila edip öğrencilere saldırınca tanrılar furileri salıyor üzerlerine. Furiler, öğrencilere ve tanrılara karşı en ufak tehdidi ortadan kaldırmakla görevliler, buna Alex ve diğer Apollyon Seth de dahil. Bu sorunlar yetmezmiş gibi, gizemli bir varlık Seth'i tehdit ediyor, Alex de tehlikede. İşin içine tanrılar girince bazı kararlardan geri dönmek çok ama çok zor. Alexandria kaderinde yazanla bilinmez arasında bir seçim yapacak. 

Safkan, Melez Sözleşmeleri serisinin ikinci kitabıdır.


Yorum


Herkese tekrardan merhabalar. Upuzuun bir aradan buralardayım tekrar. Dönüşe Dex kitabıyla başladığım için çok mutluyum tabi ki :)
İlk kitap Melezi okuyalı neredeyse 2 yıl olmuş, Safkanıda alalı bir yıl olmuş maşallah pek bir işgüzarım ki şimdi okuyabildim. =/

Hatırlamak amacıyla ilk kitaba pek çok kez dönüp bakmak zorunda kaldım, bu yüzden biraz sıkıntılı bir okuma süreci geçirdim. Benden kaynaklı bir şey olduğu için kitapla ilgili yorumuma yansıtmayacağım.
Kitabı beğendim tabi ki nasıl beğenilmez. Jennifer L. Armentrout her zamanki gibi döktürmüş.
Rahatsız eden bir kaç şey dışında çok iyiydi, çok akıcıydı.

Gelelim sıkıntılara. İlk kitap gibi heyecanlı sayılmazdı pek. Yani 150 sayfadan sonra elle tutulur bir hareketlilik başladı. Kitap genelinde Alex Seth ve Aiden etrafında döndük durduk. Kötü değildi tabi ama çok uzatıldı sanki. Jennifer L. Armentrout her kitabında itinayla kadın karakterini fevri, inatçı, asi yapmakta diretiyor. Sevmiyorum. Arkadaşım yapma işte az bir uslu dur. Sen kitabın ana kahramanısın, abi kahramansın işte neden zeka yoksunu hareketler yapıyorsun ki. 
Kitap sonuna doğru hararetlendi beklediğimizi sonunda verdi bizde rahat bir nefes aldık. Sonu da gayet güzeldi. '' Dünyada iki tip insan vardı. Ateşin çevresinde oturup izleyenler ve o ateşi yakanlar. Seth'le ben ateşi yakıp sonra da etrafında dans ederdik.''

''-Sen hiç aşık olmadın mı Seth?
Yavaşça gözlerini kırpıştırdı. -Olmadım heralde. Kendine aşık olmak sayılır mı?''
Ve tabi ki Seth diyorum sonuna kadar :)
Elimden geldiğince spoiler vermeden yorumlamaya çalıştım. Bayağıdır yoktum paslanmış olabilirim. ^^


Seri Sıralaması
0,5. Daimon
1. Melez (Half-Blood)
2. Safkan (Pure)
3. Tanrı (Deity)
3,5. İksir (Elixir)
4. Apollyon (Apollyon)
5. Avcı (Sentinel)

Puan: 4

2 yorum:

  1. merhaba. site içinde size ulaşabilmek için bir mail adresi bulamadım. mümkünse oturbak@gmail.com adresinden benimle iletişime geçebilir misiniz. teşekkürler.

    YanıtlaSil
  2. Kitap ödüllü bir yarışma gördüm. İlginizi çekeceğini düşündüm. İyi bloglamalar. http://zbam.org/kitap-hediyeli-yarisma/

    YanıtlaSil